Stanowiska pracy: - Kierownik Referatu; - stanowisko ds. oświaty (RO.O); - stanowisko ds., Unii Europejskiej, turystyki i promocji gminy (RO.T); - stanowisko ds. obsługi sekretariatu (RO.S); - informatyk (RO.I); - stanowisko ds. zamówień publicznych i BIP (RO.Z)
Gminne Centrum Informacji (GCI) - podległe bezpośrednio Kierownikowi Referatu Organizacyjnego.
Do zadań Referatu Organizacyjnego należy całość spraw związanych z organizacją pracy Urzędu, organów Gminy, a szczególności:
1. W zakresie administracyjno-gospodarczym: 1) pełnienie obowiązków Sekretarza Gminy do czasu jego powołania sprawowane przez Kierownika Referatu Organizacyjnego; 2) przyjmowanie, wysyłanie i rozdzielanie korespondencji na zewnątrz i wewnątrz Urzędu; 3) prowadzenie ewidencji korespondencji; 4) prowadzenie rejestru skarg, wniosków i pism wpływających do Urzędu; 5) przygotowanie pomieszczeń i obsługa - w tym protokołowanie - spotkań i zebrań organizowanych przez Wójta; 6) prenumerata prasy codziennej, czasopism i dzienników urzędowych; 7) nadzór nad przechowywaniem pieczęci urzędowych; 8) przyjmowanie interesantów zgłaszających skargi i wnioski oraz organizowanie ich kontaktów z Wójtem, bądź kierowanie ich do właściwych referatów; 9) utrzymywanie porządku i czystości w pomieszczeniach zajmowanych przez Urząd; 10) zaopatrywanie Urzędu w niezbędny sprzęt i wyposażenie, w tym materiały biurowe i kancelaryjne; 11) prowadzenie magazynu materiałów biurowych i kancelaryjnych; 12) prowadzenie gospodarki drukami i formularzami.
2. W zakresie spraw osobowych pracowników Urzędu: 1) prowadzenie dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracowników; 2) organizowanie szkolenia i doskonalenia zawodowego pracowników; 3) przygotowywanie materiałów umożliwiających podejmowanie czynności z zakresu prawa pracy; 4) przygotowywanie projektów planów urlopów wypoczynkowych; 5) przygotowywanie i wydawanie świadectw pracy; 6) ewidencja czasu pracy pracowników; 7) kompletowanie wniosków emerytalnych i rentowych.
3. W zakresie obsługi informatycznej i zabezpieczenia systemu informatycznego: 1) organizacja i nadzór nad pracą systemu informatycznego w Urzędzie; 2) inicjowanie i podejmowanie przedsięwzięć organizacyjnych zapewniających właściwą pracę na poszczególnych stanowiskach komputerowych; 3) współdziałanie z organami administracji rządowej w celu ochrony danych znajdujących się w sieci informatycznej; 4) instalacja środków zabezpieczających pomieszczenia, w których znajdują się urządzenia lub sieć informatyczna przed nieuprawnionym dostępem; 5) określanie warunków oraz sposobów przydzielania użytkownikom haseł; 6) zapewnienie właściwego wykorzystania mechanizmów kontroli dostępu do klauzuli tajności informacji niejawnych przetwarzanych w systemach lub sieciach; 7) przestrzeganie przepisów i instrukcji wynikających z ustawy o ochronie danych osobowych; 8) archiwizacja bazy danych;
9) przygotowywanie i wprowadzanie informacji do Biuletynu Informacji Publicznej.
4. W zakresie oświaty: 1) przygotowywanie materiałów w sprawach związanych z zakładaniem, przekształcaniem i likwidowaniem szkół; 2) analizowanie projektów organizacyjnych szkół podstawowych, gimnazjum i zespołu; 3) opiniowanie oraz przedkładanie do zatwierdzenia Wójtowi projektów i arkuszy organizacyjnych szkół; 4) zapewnienie realizacji prawa dziecka 6-letniego do rocznego przygotowania przedszkolnego; 5) organizowanie transportu dzieci do i ze szkoły; 6) przygotowanie procedury przeprowadzenia konkursów na dyrektorów szkół; 7) przedkładanie Wójtowi do zatwierdzenia oceny dyrektorów szkół; 8) sprawowanie nadzoru nad prawidłową działalnością administracyjną szkół, 9) prowadzenie ewidencji szkół i placówek niepublicznych, 10) przedkładanie Wójtowi do zatwierdzenia propozycji w zakresie powoływania komisji kwalifikacyjnych; 11) prowadzenie spraw z zakresu nadawania nauczycielom stopni awansu zawodowego w drodze decyzji administracyjnej; 12) prowadzenie spraw w zakresie powierzania stanowisk kierowniczych oświacie gminnej i odwoływania z tych stanowisk.
5. W zakresie zamówień publicznych: 1) przygotowywanie i przeprowadzanie postępowań związanych z dokonywaniem zamówień publicznych na potrzeby Urzędu i jednostek organizacyjnych; 2) opracowywanie i przechowywanie dokumentacji przeprowadzonych postępowań; 3) prowadzenie rejestru zamówień publicznych oraz rejestru umów zawartych w wyniku postępowań.